V nadväznosti na „Zajacovu“ reformu zdravotníctva boli podmienky poskytovania lekárenskej starostlivosti vo verejných lekárňach zásadnejšie zmenené iba zákonom č. 633/2004 Z. z, ktorý umožnil vydávanie povolení na poskytovanie lekárenskej starostlivosti vo verejných lekárňach aj fyzickým osobám nefarmaceutom a právnickým osobám, ktoré neboli držiteľom povolenia na poskytovanie lekárenskej starostlivosti pred schválením zákona č. 140/1998 Z. z. o liekoch a zdravotníckych pomôckach.
Zákonom č. 633/2004 Z. z. sa o. i. odstraňovala nedôsledná zmena zákona č. 140/1998 Z. z. v nadväznosti na nález Ústavného súdu Slovenskej republiky sp. zn. PL. ÚS 37/99 zo dňa 25. 5. 1999 a až jeho prijatím došlo k dôslednému rešpektovaniu záverov predmetného rozhodnutia Ústavného súdu Slovenskej republiky. Teda až prijatím zákona č. 633/2004 Z. z. došlo k materiálnemu odstráneniu neústavnosti právnej úpravy poskytovania lekárenskej starostlivosti vo verejnej lekárni.
Zákon č. 140/1998 Z. z. v znení zákona č. 633/2004 Z. z. neobsahoval žiadne ustanovenia týkajúce sa franchisingu lekární a ani ustanovenia, ktoré by upravovali inštitút s obdobným obsahom.
Údajná „depeša“ vychádza jedine z chýrov a nie z overiteľných skutočností (čomu nasvedčuje aj celkový pohľad na zmeny príslušnej právnej úpravy), pretože skupina PENTA, vzhľadom na priebeh legislatívneho procesu zákona č. 633/2004 Z. z. a na skutočnosť, že rozhodnutie začať podnikať v poskytovaní lekárenskej starostlivosti urobila až po schválení tohto zákona, ani nemala žiadny motív, resp. dôvod podplácať poslancov NR SR na zabezpečenie schválenia údajnej legalizácie franchisingu lekární.
Znenie ustanovenia v schválenom znení zákona č. 633/2004 Z. z., ktorým sa liberalizovalo poskytovanie lekárenskej starostlivosti vo verejných lekárňach, sa v porovnaní s pôvodným znením návrhu tohto zákona v legislatívnom procese takmer vôbec nezmenilo, pričom jeho samotná podstata (liberalizácia poskytovania lekárenskej starostlivosti) ostala nedotknutá.
Hlasovanie poslancov NR SR o návrhu zákona č. 633/2004 Z. z. v jednotlivých čítaniach nevykazuje žiadne nezrovnalosti, resp. pochybnosti odôvodňujúce legitímne podozrenia z údajnej korupcie, pričom je nutné uviesť, že za schválenie návrhu predmetného zákona ako celku hlasovalo 95 zo 144 prítomných poslancov a len 19 poslancov bolo proti.